کلی بیلبورد زده بودن تو شهر که جشن بزرگ عیدانه و از این حرف ها والا ما دیروز رفتیم چهل تا صندلی دیدم و تعدادی کودک مشتاق به بازی و هوای تقریبا خنک لب دریا.

فکر کنم پول طراحی و نصب این بیلبوردها بیشتر برگزاری مراسم بود؛نمی دونم چرا این همه شلوغش می کنند آقایان در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری.

اینم آدرس سایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری که خیلی وقته به روز نشده.

در پست قبلی تعداد زیادی از کامنت های دوستان به اشتباه پاک شد؛معذرتگروه تاتر تی تووک در نظر دارد از اول مهر تمرینات خود را جهت اجرای نمایش مکبث زار آغاز کند،این نمایش قرار است پس ار بازبینی در جشنواره فجر حضور پیدا کند.

ابراهیم پشتکوهی نویسنده و کارگردان گروه برای انتخاب یکی از شخصیت های خانم می خواهد از علاقمندان به بازیگری تست بگیرد.

علاقمندان می توانند برای شرکت در تست در همین وبلاگ مشخصات خود به همراه شماره تلفن  کامنت کنند تا با آنها تماس گرفته شد.

اوایل اردیبهشت بود که میان خبرهای انتخابات خبر خوشحال کننده ای بین اهالی فرهنگ و هنر پخش شد و ریس حوزه هنری بندرعباس بعد از سال ها جا به جا شد و این بار و به دلایل نامعلومی مسولین یک انتخاب شایسته داشتند و استاد علی رضایی را به عنوان ریاست یک مکان فرهنگی برگزیدند.

هنوز چند ماه از مدیریت آقای رضایی نگذشته است که خبرهایی مبنی بر برکناری ایشان به گوش می رسد.

سوال1:چرا مدیریت را به رضایی دادن و چرا به این زودی پس گرفتن؟

سوال2: یک مدیر فرهنگی در این شرایط خاص کشور چه دستاوردی می تواند داشته باشد؟

ای کاش:اگر رضایی در شروع کار با هنرمندان منزوی شده و نشده جلسه ای می گذاشت و برنامه هایش را می گفت شاید الان آقایان به خودشان اجازه نمی دادند به این شکل برخورد کنند.

می گویند:هرهفتادو هشت سال یکبار این اتفاق می افتد که در ایران یک هنرمند واقعی مسول و مدیر مکان فرهنگی بشود ما که دیگر نمی بینیم.نمایشنامه مکبث زار به نویسندگی ابراهیم پشتکوهی در بخش تجربه های نو جشنواره تاتر فجر پذیرفته شد.

این اثر به همراه 19 نمایش نامه دیگر از بین 150 طرح ارایه شده به مرحله بازبینی راه یافت.

مکبث نام یکی از نمایش نامه های ویلیام شکسپیر است که باید دید پشتکوهی چگونه او را با زار تلفیق کرده است.

خبر تکمیلی در سایت ایران تاتر.


وبلاگ انگارش در نظر دارد یادمان مجازی ساجده کشمیری را برگزار کند

از هنرمندان و علاقمندان دعوت می شود آثار خود را شامل:عکس،شعر،نقد،مقاله و سایر آثار مرتبط درباره وی یا اشعارش را به آدرس engaresh@gmail.com ارسال کنند.شایسته است به همراه آثار، عکس خالق اثر هم باشد.

۱.ابراهیم پشتکوهی کارگردان و البته بیشتر نویسنده هرمزگانی با دو کار جدید دوباره به تاتر کشور بر می گردد.البته اگر براش مشکل درست نکنند.

نمایشنامه های" جغرافیای تن ها و فروش یک روح سرکش" آخرین نوشته های این نویسنده هستند که جز آثار برگزیده پروژه چهار فصل تاتر ایران انتخاب شده اند در ضمن ابراهیم قرار است نمایش نامه جغرافیای تن ها را با بازیگران هرمزگانی به روی صحنه ببرد.


۲.علی رضایی شریف شاعر بسیار دلسوز هرمزگانی وبلاگ خود را راه اندازی کرد نام این وب شیدستان است.هر چند که من نمی دونم شیدستان یعنی چی؟ولی سعی می کنم برم سوال کنم.