X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


جن کمپبل نویسنده و روزنامه نگار ساندی تایمز لندن، در مطلبی، ده کتابفروشی سیار و عجیب جهان را معرفی کرده‌ است.


(کمپبل که شاعر و نویسنده کتاب‌های پرفروش انگلیس است)

فروش کتاب توسط چوپان ها با کوله پشتی در ایتالیا، کتابفروشی در یک قایق در لندن، کتابفروشی در یک ون در ایتالیا، فروش کتاب در یک تانک در آرژانتین، فروش کتاب در یک کاروان در پرتغال و فروش کتاب در قالب مجسمه در ژاپن از جمله کتابفروشی هایی هستند که از سوی این نویسنده به عنوان کتابفروشی های متحیر کننده نام برده شده است.

به عنوان مثال در کشور هایی که از اسب، الاغ و شتر برای کتابفروشی استفاده شده، هدف دسترسی راحت به نقاط دوردست و یا مناطق صعب العبور بوده است.

«کتابرانه» را مهدی یزدانی و سروناز هرانر که یک زوج ایرانی هستند راه انداخته‌اند. این دو خودروی پراید خود را از پنج سال پیش تاکنون با کتاب چیدمان و افراد زیادی را در تهران به کتاب علاقه‌مند کرده‌اند.

کمپبل نویسنده انگلیسی درباره «کتابرانه» می‌گوید: کتابرانه در ایران یکی از کتابفروشی‌های منتخب و مورد علاقه من است؛ چرا که شما در ابتدا فکر می‌کنید در یک تاکسی سوار شده‌اید اما در واقع شما وارد نخستین تجربه ادبی حیرت انگیز خود خواهید شد. شما در همه جا کتاب می‌بینید و احساس می‌کنید که وارد یک غار کوچک پر از کتاب شده‌اید

او می‌گوید: تمرکز آنها بر فروش نیست؛ بلکه این زن و شوهر ایرانی اهمیت خواندن را درک کرده‌اند و از این طریق به مردم کمک میکنند تا خودشان را باور کنند و برای به دست آوردن خواسته های خود تلاش و ایستادگی کنند.

او این زوج را فوق العاده خطاب و تاکید می‌کند که دنیا به تعداد بیشتری از این افراد نیاز دارد.